Pensjonat Perła Polanicy - pokoje i apartamenty do wynajęcia

Polanica Zdrój Atrakcje

Polanica-Zdrój jako kurort uzdrowiskowy proponuje gościom przyjeżdżającym w odwiedziny szereg bardzo wielu atrakcji, które urozmaicą pobyt w tym jakże malowniczym zakątku Polski.

Polanica Zdrój jest śliczna. Pławi się w słońcu, zieleni i błękicie (...). Wszystko tu bowiem jakieś inne. Nawet największy ponury melancholik po kilku dniach rozjaśnia swe zachmurzone oblicze, rodzą się jakieś zuchwałe, zdobywcze myśli, (...) dziewczyny zaś stają się podobne do stubarwnych motyli, fruwających z wdziękiem w tańcu, w parku i na deptaku - pisał o Polanicy ponad 50 lat temu Gustaw Morcinek

Pragniemy przybliżyć Państwu to cudowne miejsce pokazując możliwości spędzenia wolnego czasu w ośrodku Perła Polanicy w Polanicy-Zdroju:

Deptak - centralne miejsce w Polanicy, miejsce spotkań, spacerów wzdłuż płynącej przez Centrum Miasta rzeki Bystrzycy Dusznickiej, gdzie w lecie restauratorzy rozstawiają ogródki a goście mogą posilić się pyszną strawą a także ugasić pragnienie lub zjeść doskonałe lody.

Pijalnia Wód Mineralnych - budynek pijalni to pawilon z 1913r. wraz z miejscami do degustowania wód mineralnych, kawiarnią oraz miejscami zakupu pamiątek z Uzdrowiska.

Park Zdrojowy - Park w całości został odrestaurowany w roku 2011. Teraz jeszcze bardziej podkreśla swój urok i niepowtarzalny klimat. Spacery alejkami Parku pozostaną w pamięci na długo.

Fontanna - znajdująca się w Centrum Parku Zdrojowego, podświetlana szesnastoma kolorowymi lampami; w lecie organizowane są seanse multimedialne w rytm muzyki.

Wielka Pieniawa - Zespół Uzdrowisk Kłodzkich. Ten wspaniały ośrodek oferuje swoim kuracjuszom oraz gościom Perły Polanicy szereg zabiegów zarówno leczniczych, jak i tych relaksacyjnych a nowoczesny, klimatyczny basen wspaniale zrelaksuje oferując masaże wodne. Na terenie basenu Wielkiej Pieniawy mogą Państwo skorzystać również ze SPA (sauna, łaźnie) a także ogrzać się w Słonecznych Termach.

Rzeźba Niedźwiedzia - postawiona za mostkiem, na ul. Chrobrego przy wyjściu główną aleją Parku Zdrojowego. Rzeźba stoi w miejscu, gdzie dotarł skandynawski lądolód na terenie Ziemi Kłodzkiej.

Tor Saneczkowy - zjazd saneczkami z prędkoscią do 40km/h to atrakcja zarówno dzieci jak i dorosłych. Przy torze znajduje się kawiarnia, która pozwala cieszyć oko wspaniałym widokiem na Polanicę oraz tor saneczkowy.

Muzeum Misyjno-Etnograficzne - znajduje się przy ul. Reymonta w klasztorze przebudowanym w 1927r. W muzeum zgromadzono przedmioty egzotyczne, wyroby rękodzielnicze, rzeźby, tkaniny, przedmioty kultu oraz inne. Muzeum umożliwia również na podziwianie widoków Masywu Śnieżnika z punktu widokowego w klasztorze.

Huta Szkła artystycznego "Barbara" - Polanicka huta należy do kilku nielicznych na Dolnym Śląsku i Ziemi Kłodzkiej, które pracują do dnia dzisiejszego. Ręczna produkcja wyrobów szklanych zapewnia ich niepowtarzalność, a zdolności pracowników pozwalają na wyrób pięknych dzieł, które zdobią wiele domów. Hutę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00- 17.00 , natomiast w sobotę od godz. 9.00- 13.00.

Piekielna Góra (piekiełko) - malowniczo położone a także łatwy dojazd (dojście) powoduje, że jest "obowiązkowym" przystankiem na trasach turystycznych Polanicy.

Paintball - Rozgrywki paintballowe na własnym poligonie, w lesie i na Twierdzy Kłodzkiej. Imprezy integracyjne, ogniska i biesiady.
Wspinaczka, jazda samochodami terenowymi, loty pasażerskie na paralotni.

Szlaki rowerowe - polanickie szlaki rowerowe liczą prawie 100km tras o różnym stopniu trudnosci.

Skate park, park linowy, korty tenisowe, boisko do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej

 

Do niewątpliwych atrakcji okolicy należy wiele miejsc, których nie spotkają Państwo nigdzie indziej. Naszym klientom polecamy szczególnie:

Kłodzko - Twierdza(ok. 12km)

Kłodzko MINIEUROLAND (ok. 11km)

Duszniki Zdrój (ok. 13km)

Zieleniec (ok. 23km)
Bystrzyca Kłodzka
(ok. 17km)
Czarna Góra
(ok. 28km)
Międzygórze
(ok. 36km)
Szczeliniec Wielki
(ok. 25km)
Błędne Skały
( ok. 27km)
Kletno - Jaskinia Niedźwiedzia
(ok.40km)
Lądek Zdrój (ok. 34km)
Kudowa Zdrój (ok. 27km)
Radków - zalew (ok. 18 km)
Chocieszów ( ok. 7km)

Góry Sowie (ok. 37km)
Pasmo górskie w Sudetach Środkowych rozciągające się na długości 26 km (35 km licząc po linii grzbietowej) pomiędzy Górami Bardzkimi ze wschodu, a Wałbrzyskimi z zachodu. Na wschodzie granicą jest Przełęcz Srebrna, a na zachodzie Góry Sowie kończą się doliną rzeki Bystrzycy. Od północy ograniczone Kotliną Dzierżoniowską - od południa Obniżeniem Noworudzkim, oraz Wzgórzami - Wyrębińskimi i Włodzickimi. W okolicach Głuszycy graniczą z Górami Kamiennymi.

Góry Sowie dzielą się na pasma oddzielone od siebie przejezdnymi dla samochodów przełęczami: Srebrną (586 m n.p.m.), Woliborską (711 m n.p.m.), Jugowską (805 m n.p.m.) i Walimską (750 m n.p.m.) oraz Sokolą (754 m n.p.m.). Są to pasma: Szerokiej, Kalenicy i Słonecznej, Wielkiej Sowy, Sokoła i Włodarza, oraz obniżenie w formie działu schodzące przez Glinno w stronę Zagórza Śląskiego i Lubachowa. Zajmują obszar około 200 km kw.

Ogród Japoński k. Lewina Kłodzkiego (ok. 20km)
Ogród Japoński położony w Jarkowie koło Lewina Kłodzkiego to drugi ogród japoński w Polsce udostępniony w 2003 r. dla turystów. Ogród jest otwarty od maja do końca września codziennie od 10.00 do 21.00, lub dłużej. Przy posesji jest nieduży parking. Pojazdy można też zostawić na dole, przy rozjeździe i przejść ok. 30 m pieszo

Złoty Stok - Kopalnia (ok. 31km)
Wambierzyce - (ok. 14km) Wambierzyce, malowniczo otoczone Górami Stołowymi, nazywane są śląską Jerozolimą. Zbudowane na kształt Świętego Miasta, zachwycają ogromną późnobarokową bazyliką, oryginalną ruchomą szopką i atmosferą cudów, jaką roztacza posążek Matki Boskiej Wambierzyckiej.

Praga (ok. 184km)
Stolica Republiki Czeskiej. Obowiązkowy punkt wycieczek dla turystów odwiedzających naszego południowego sąsiada.

Tagi: Polanica Zdrój Atrakcje, ciekawe miejsca w Polanicy Zdrój

 


 

Rezerwacja

Chcesz spędzić u nas czas?
Kliknij przycisk i sprawdź dostępność wolnych pokoi

Sprawdź dostępność pokoi

W ofercie

©2011 Polanica Zdrój Noclegi Perła Polanicy

AdvanArt.pl